חגיגת בת המצווה הינה טקס מסורתי המציין את הפיכתה של הנערה לאישה, טקס בת המצווה הינו טקס מקביל לטקס בר המצווה בהבדל של שנה מבחינת הגיל, גיל 12 הוא גיל המצוות עבור הנשים ו – 13 אצל הגברים, אחד האלמנטים הבולטים בטקס בת המצווה הוא בוק התמונות המוצג בפני האורחים ונשאר למזכרת אצל בעלת השמחה.

היכן זה מתקיים בדרך כלל?

חגיגות בת המצווה מתקיימות לרוב באולם אירועים גדול בחברת בני המשפחה והחברים, מתוך הרצון לגרום לכלת השמחה ולאורחים לזכור את האירוע נולד רעיון בוק התמונות המנציח את גיל המצוות, קודם לליל האירוע לוקח צלם התמונות את כלת השמחה למספר אתרי צילום נבחרים ושם מצולמות התמונות לבוק, הנערה מצטלמת במגוון רחב של תלבושות, עם איפור עדין ובפוזיציות שונות בהתאם להוראות הצלם, ישנם צלמים הבוחרים לצלם את כלת השמחה בסטודיו ממש כפי שמצלמים ירחון אופנה, התוצאה המתקבלת היא מבחר תמונות איכותיות שיפארו את בוק בת המצווה.

תהליך בחירת הצלם לבוק בת מצווה

בחירת הצלם המתאים למשימת צילום הבוק היא משימה מאתגרת, כיום ניתן למצוא אלפי צלמים המציעים במסגרת השירות אותו הם נותנים בוק תמונות מעוצב, השאלה היא כיצד בוחרים בצלם העונה על דרישותינו בצורה הטובה ביותר?

ראשית חשוב לעיין באלבומים קודמים אותם הוא צילם, כל צלם וצלם נבדל ממשנהו בדרך תפיסתו את החלל והמרחב, במידה והצילומים בהם אתם מעיינים עונים על דרישותיכם ניתן להמשיך לשלב הבא.
ניסיון, ניסיון וניסיון, זהו הפרמטר החשוב ביותר להצלחת הבוק, צלם בעל ניסיון ידע להתגבר על כל מכשול העלול להופיע במהלך יום הצילומים ויום האירוע.